Slovensko oplýva nielen nespočetnými prírodnými krásami a historickými pamiatkami, ale aj bohatou folklórnou tvorbou, ktorá odráža životné skúsenosti a morálne hodnoty našich predkov. Na stránkach tejto knihy prostredníctvom povestí, ktoré si v priebehu stáročí vytvorili a rozprávali, nahliadnete do ich vnímania každodenného života, rodného kraja a menších i väčších dejinných udalostí, ktoré zasiahli do ich osudov.
Naozaj je malebná Modra modrá?
Prečo Liptovská Teplička vznikla vďaka mačke?
Odkiaľ pochádza voda v Roháčskych plesách?
Ako statočná deva zachránila život kráľovi Belovi IV.?
Ktorý uhorský panovník dal Detvanom skrátiť košele?
Kto priniesol na Slovensko kávu a tabak?
Ako znela zbojnícka prísaha?
Odpovede na tieto otázky a veľa ďalších zaujímavostí sa dozviete v tejto pútavo napísanej a krásne ilustrovanej knihe, ktorá vzdáva hold múdrosti našich predkov.
O autorovi
Mgr. Katarína Nádaská, PhD. je autorkou monografie Slovenský rok vo výročných obradoch a sviatkoch (Fortuna Libri 2012), autorkou monografie Čím žila slovenská rodina – rodinné zvyky, slávnosti a tradície v našej ľudovej kultúre (Fortuna Libri, 2014), autorkou monografie Čary a veštby – mágia v ľudovej kultúre Slovenska (Fortuna Libri, 2014), spoluautorkou 8 regionálnych monografií, autorkou 90 vedeckých štúdií a vyše 100 popularizačných článkov. Je spoluautorkou série 12 etnologických filmových dokumentov o osobnostiach slovenskej etnológie.
Recenzie
Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.