Kategórie

Nacizmus a vojna

Nacizmus a vojna

Richard bessel

Znížená cena
Odporúčame
Kód9788080851569
DostupnosťPosledné kusy (2)

Kniha je hutnou rozpravou o nacizme so zameraním na to, čo spočívalo v jeho jadre: na rasovo ponímaný zápas a vojnu. Vojna bola príčinou aj... čítaj ďalej

Bežná cena 14,95 

Ušetríte 40,47 %

8,90 

Celý popis

Kniha je hutnou rozpravou o nacizme so zameraním na to, čo spočívalo v jeho jadre: na rasovo ponímaný zápas a vojnu. Vojna bola príčinou aj následkom, podmienkou aj dôsledkom nacizmu. Vojna bola predpokladom úspechu nacistov a podstatou ich plánu; ovládala činnosti nacistického zriadenia a životy ľudí, ktorých si nacistická vláda zotročila; a dôsledky vojen, ktoré tretia ríša začala, trvali oveľa dlhšie ako samotný nacizmus. Na tom je založená štruktúra tejto knihy: štyri eseje si kladú za cieľ preskúmať vzťah medzi nemeckým národným socializmom a vojnou, v chronologickej postupnosti: dozvuky prvej svetovej vojny, bez ktorej by sme si ťažko vedeli predstaviť vznik a triumf nacizmu; cesta k druhej svetovej vojne ako dominanta v nacistickej politike, vymenovanie Hitlera za ríšskeho kancelára; vedenie druhej svetovej vojny, v ktorej sa nacistická ideológia stala realitou v podobe vyhladzovacej formy; a dozvuky druhej svetovej vojny, keď trosky zanechané nacizmom ovplyvňovali životy Nemcov a Európanov ešte dlho po máji 1945.

Preklad: Ildikó Drugová
Návrh obálky: Radim Jančovič

Z obsahu:

Dozvuky prvej svetovej vojny a nástup nacizmu
Nacistický režim a cesta k vojne
Nacizmus a druhá svetová vojna
Dozvuky druhej svetovej vojny

Podrobnosti

  • Originálny názov: Nazism and War
  • Počet strán: 269 strán
  • Väzba: pevná s prebalom väzba
  • Jazyk: slovenský jazyk
  • ISBN: 8080851565
  • Rok vydania: 2006

Podobný tovar

ZavrieťTáto stránka používa súbory cookies, aby Vám ponúkla lepší zážitok z jej prezerania. Používaním tejto stránky, bez vypnutia cookies vo Vašich nastaveniach prehliadača, súhlasíte s ich používaním. (čítaj ďalej)